آخرین بروزرسانی : 1397/02/25
آمار بازدید سایت
تعداد بازدید :
٢٣٨,٧٨۵
بازدیدکنندگان امروز :
٩١
بازدیدکنندگان دیروز :
١۶۴
بازدیدکنندگان ماه :
٧,٨۶۵
آمار ماه گذشته   :  
آب و هوا - اراک
کل رکوردها : 489
تعداد در صفحه :
1
2
3
1397/02/25
در راستاي اصلاح الگوي مصرف و حفظ محيط زيست انجام گرفت راه اندازي سيستم بانك اطلاعاتي مصارف انرژي ،‌آب و كاغذ در برق باختر
1397/02/24
مديرعامل برق باختر در نشست ساليانه با صنايع سه استان لرستان،همدان و مركزي ؛ مديريت مصرف از اولويتهاي صنعت برق كشور است
1397/02/22
با ميزباني برق باختر انجام شد ؛ صعود سراسري كاركنان صنعت آب و برق كشور به قله شهباز استان مركزي
1397/02/18
شركت توانير اعلام كرد ؛ كسب رتبه اول برق باختر در زمينه كاهش پيك بار در سال96
1397/02/16
توسط برق باختر انجام شد ؛ تعويض سلول هاي 20 كيلوولت شهر ساوه يك
1397/02/15
با حضور ارزيابان شركت توانير صورت پذيرفت ؛ آغاز ارزيابي حوزه بهره برداري در شركت برق منطقه اي باختر
1397/02/15
جشن اعياد شعبانيه در برق باختر به روايت تصوير (2)
1397/02/15
جشن اعياد شعبانيه در برق باختر به روايت تصوير (1)
1397/02/15
برگزاري جشن اعياد شعبانيه و تجليل از ايثاگران و كارگران نمونه در برق منطقه اي باختر
1397/02/10
مديرعامل برق باختر اعلام كرد ؛خط شهر صنعتي جوكار در استان همدان برقدار شد
تعداد بازدید : 75  ،   تاریخ ثبت : 1397/02/25
در راستاي اصلاح الگوي مصرف و حفظ محيط زيست انجام گرفت راه اندازي سيستم بانك اطلاعاتي مصارف انرژي ،‌آب و كاغذ در برق باختر
به منظور جلوگيري از گسترش بي سابقه مصرف منابع و ضرورت اصلاح الگوي مصرف بانك اطلاعاتي مصارف انرژي،آب و كاغذ در كارگروه مديريت سبز برق باختر راه اندازي شد .
به گزارش روابط عمومي برق منطقه اي باختر وحيد خدايي دبير كارگروه مديريت سبز اين شركت ضمن بر شمردن اهداف اين كارگروه بيان داشت: اجتناب از مصرف بي رويه آب ، برق ، سوخت و ساير اقلام و حاملهاي انرژي و همچنين كاهش مصرف كاغذ، مواد اوليه و سايراقلام مصرفي ، مبارزه با عوامل آلوده كننده محيط هاي كار و زندگي ، نگهداري و توسعه فضاي سبز در محلهاي كار ، آموزش كاركنان و مديران و تغيير نگرش و بينش آنها در استفاده بهينه از منابع موجود، جلب مشاركت كاركنان و مديران براي حل و رفع مسائل زيست محيطي و صرفه جويي در منابع ،بازنگري و مهندسي مجدد در جانمايي و استفاده از ساختمانها ،اتاقها ،پاركينگها و ساير امكانات فيزيكي، تشكيل بانك اطلاعات زيست محيطي و مديريت سبز براي اطلاع رساني و تبادل اطلاعات با ساير دستگاههاي اجرايي و استفاده از تجارب و نوآوريهاي آنها ، كاهش هزينه ها و افزايش منابع درآمدي از جمله اهداف كارگروه مديريت سبز در برق منطقه اي باختر مي باشد.
وي افزود: با مجموعه اقداماتي كه در طي سالهاي اخير در زمينه اصلاحات شبكه آب ، توسعه آبياري قطره اي فضاي سبز و تغيير در روشهاي ناكارآمد آبياري، نصب شيرآلات پدالي و الكترونيك ، نصب تايمر، ساعت نجومي و فتوسل ، استفاده از لامپ هاي كم مصرف و ال اي دي ، نصب در و پنجره هاي دو جداره ، استقرار سيستم اتوماسيون اداري در جهت كاهش مصرف كاغذ، تعويض برجهاي خنك كننده و به تبع آن افزايش راندمان تبديل انر‍ژي صورت گرفته است اثرات قابل توجهي در كاهش ميزان مصارف آب ، برق ،گاز و كاغذ در بر داشته است.
خدايي با اعلام اين مطلب كه هم اكنون بانك اطلاعاتي اقلام مصرفي در سطح شركت تهيه و راه اندازي گرديده گفت: بانك اطلاعات مصرف آب، برق، گاز و كاغذ و .... با هدف پايش مستمر مصرف در مقاطع زماني مشخص ايجاد گرديده و با تمركز بر ميزان مصرف مي توان نسبت به كاهش و بهينه سازي مصرف اقدام نمود.
وي ضمن تاكيد بر نقش آگاه سازي و اطلاع رساني در ايجاد فرهنگ حفاظت از محيط زيست اظهار داشت: با توجه به ضرورت بحث آموزشهاي زيست محيطي در پرتال شركت بخشي تحت عنوان مديريت سبز ايجاد شده است و شرحي از اقدامات انجام شده و امور در حال انجام و نيز تحت مطالعه در اين شركت در دسترس عموم قرار گرفته است.
دبير كارگروه مديريت سبز برق باختر افزود: اين شركت در نظر دارد با همكاري متقابل با ديگر سازمانها و نهادهاي متولي امر در جهت حفاظت محيط زيست، بعنوان يك شركت شاخص در زمينه توجه به حفاظت از محيط زيست گامهاي مفيدي بردارد.
خدايي ضمن تصريح اين نكته كه با ايجاد و استقرار كارگروه مديريت سبز و اجراي برنامه ها و سياستهاي مصوب ، كاهش مصرف آب ، برق ، گاز و كاغذ هر ساله از روندي كاهشي برخوردار بوده است بيان داشت: در زمينه كاهش مصرف آب با توجه به اينكه اين شركت بالغ بر 15هكتار فضاي سبز در اختيار دارد در سالهاي اخير نسبت به كاشت گونه هاي سازگار با شرايط اقليمي و جايگزيني تدريجي گونه هاي ناسازگار به گونه هاي سازگار و همچنين تغيير الگوي مصرف و استفاده از تاسيسات آبياري بهينه نسبت به كاهش مصرف آب اقدامات موثري انجام داده است و در سال 95 اين كاهش مصرف آب به ميزان تقريبا 17درصد محاسبه شده است.
وي يادآور شد در حوزه مصرف برق با تبديل سيستمهاي روشنايي قديمي به سيستمهاي كم مصرف، حذف مصرف كننده هاي مازاد و غير ضروري، رعايت ضوابط مديريت مصرف برق ، تدوين و تصويب دستورالعملهاي خريد لوازم برقي و پايش مستمر آنها، مصارف برقي در سال 96 تقريبا 17 درصد كاهش يافته است.
بر اساس اين گزارش در زمينه مصرف گاز نيز با انجام اقداماتي از جمله تعويض وسايل پرمصرف با وسايل كم مصرف، توجه به صرفه جويي و جلوگيري از اتلاف انرژي در سازمان با توجه به عايق بندي و توجه به مباحث مهندسي ساختمانها اقدامات موثري در كاهش مصرف صورت گرفته بطوريكه ميزان مصرف گاز در سال 96 كاهش 13 درصدي را داشته است.
خدايي اظهار داشت: با تكميل سيستم اتوماسيون اداري با هدف تسهيل در امور و كاهش كاربرد كاغذ در مكاتبات اداري و حذف فعاليتهاي غير ضروري كه مصرف كاغذ را در پي داشته، همچنين اصلاح و الكترونيكي نمودن فرآيندها و تجميع چاپگرها، مصرف كاغذ در سال 96 به ميزان 40 درصد صرفه جويي شده است.
وي در پايان افزود: توجه به سيستم حمل و نقل عمومي و حذف خودروهاي فرسوده از سيستم حمل و نقل با هدف كاهش آلاينده هاي هوا و بازيافت و تفكيك زباله ها از مبدا از ديگر اقدامات كارگروه مديريت سبز برق منطقه اي باختر بوده است.
aaa
آدرس